Podsumowanie 2022 roku w Broni Radom

Za nami kolejny rok działalności. 2022 przyniósł nam wiele emocji, pozytywnych wydarzeń, ale też rozczarowań.
Kolejne 12 miesiące to niestety podwyżki transportu, podwyżki za najem boisk, szatni, oświetlenia. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że część członków zarządu coraz głębiej sięga do swoich prywatnych kieszeni, aby klub mógł normalnie funkcjonował.
W 2023 roku czekamy na wiele pozytywnych emocji, na fajne mecze, ale przede wszystkim czekamy na to, aby całe środowisko skupione wokół klubu, pomagało w funkcjonowaniu Broni, wspierało z trybun drużynę, nawet wtedy, kiedy nie idzie, bo czasy będą trudne i tylko razem sobie poradzimy!
#RazemdlaBroni
Poniżej najważniejsze wydarzenia w 2022 roku.

Styczeń
Pod wodzą Mikołaja Łuczaka, drużyna Broni rozpoczęła w styczniu przygotowania do rundy wiosennej. Cel był jeden, aby zespół jak najszybciej zapewnił sobie utrzymanie i powalczył w klasyfikacji Pro JUnior System o wsparcie dla klubu.

Kolejny raz Akademia Broni zorganizowała Ferie z Bronią Radom. Nasi młodzi zawodnicy mogli przychodzić do klubu na obóz stacjonarny. Dużo treningów i mnóstwo fajnych zajęć towarzyszyło temu przedsięwzięciu.

Luty
9 lutego w wieku 65 lat zmarł Andrzej Maliszewski, były bramkarz Broni. Popularny niegdyś „Malik” choć wzrostem nie grzeszył, to zachwycał skocznością, refleksem i umiejętnościami!

Jakub Kosiorek znalazł się w gronie „dziesiątki” Radomskich Gwiazd Sportu! To duże wyróżnienie w PLebiscycie Sportowym Echa Dnia.

Pod koniec lutego wybuchła wojna na Ukrainie. Akademia Broni Radom była pierwszą w regionie, która zaprosiła małych piłkarzy z Ukrainy na bezpłatne zajęcia. Kibice ukraińscy na mecze naszej drużyny seniorów, do końca roku 2022 mogli przychodzić bezpłatnie.

Marzec
Tuż przed rundą wiosenna, Broń dopięła kilka transferów. Do zespołu dołączyli między innymi Hubert Derlatka, Maciej Kolasa, czy też kolumbijski napastnik, Carlos Ramirez Rozo. Do zespołu dołączyli też dwaj Ukraińcy, Dmytro Prikhna i Oleg Borodai.

Na inaugurację nowej rundy, w debiucie trenera Mikołaja Łuczaka, Broń zremisowała u siebie z Lechią Tomaszów Mazowiecki 1:1.

Pod koniec marca Broń szybko zakończyła przygodę z Pucharem Polski. Nasz zespół przegrał 1:2 z Polonią w Warszawie, tracąc gola w ostatniej minucie.

Kwiecień
Świetny mecz zespołu z Legią II Warszawa i wygrana 3:1. Bohaterem spotkania był Dima Prikhna, który w ostatniej minucie huknął jak z armaty i poleciał po golu przytulić mamę i siostrę, które uciekły z okupowanej Ukrainy.

Kwiecień zakończyliśmy dwudniowym wyjazdem do Iławy. W pobliskim Wikielcu nasz zespół doznał blamażu i przegrał 1:4. Przewaga nad strefą spadkową stopniała zaledwie do pięciu punktów.

Maj
Remis z liderującą Legionovią 0:0, to dobry i ważny wynik w kontekście walki o utrzymanie. Kilka dni później zespół wygrał arcyważne spotkanie z Wissą Szczuczyn. Trzeba było do maja czekać na pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w 2022 roku. Humory i nastroje popsuła porażka 0:4 z Unią Skierniewice u siebie.

W meczu 33 kolejki III ligi, Polonia Warszawa podejmowała Broń Radom. Czarne KOszule walczące o awans pokonały nasz zespół 3:0.

27 maja Broń przegrała z Błonianką 0:1 i musiała do ostatniej kolejki bić się o utrzymanie

Czerwiec
Czerwiec zaczynamy od wygranej 2:1 z Jagiellonią II na wyjeździe i pechowego remisu ze Świtem, gdzie straciliśmy bramkę w ostatniej minucie i o losie zespołu decydowały ostatnie mecze. Utrzymanie przyszło dopiero po meczu z Ursusem w Warszawie.

Przygoda Mikołaja Łuczaka dobiegła końca. Umowa z trenerem upłynęła z końcem czerwca i za porozumieniem stron nie została przedłużona

Michał Pulkowski został nowym trenerem Broni Radom. Jego asystentem Wiktor Kupiec, dobrze znany przy Narutowicza 9.

Lipiec
Nowy sztab szkoleniowy szybko i medialnie tworzył nowy zespół. Dołączali ciekawi zawodnicy jak Marcin Szymczak, Wojciech Kalinowski, Kamil Odolak, Kacper Pietrzyk, czy choćby Jakub Chrzanowski, którego niestety wykluczyła kontuzja.

Zespół poniósł też spore straty. Zabrakło jesienią Wrześniewskigo, Kumocha, Diasa, Olszewskiego, czy Igora Kośmickiego.

Sierpień
Nowy sezon drużyna zaczęła kapitalnie. 3:1 z Sokołem Ostróda, w bardzo dobrym stylu.

Kolejne mecze poza małymi wyjątkami nie były już tak rewelacyjne. Porażka z Ursusem w Warszawie, wymęczona wygrana z Błonianką, przegrana ze Świtem po błędach sędziego, czy też słąby mecz z Mławianką. Rozbudzone apetyty i tylko środek tabeli.

Zarząd Broni podjął trudną i niepopularną decyzję i wycofał z klasy A rezerwy.

Marcin Kozłowski został szefem Akademii Broni Radom. To trudne i niełatwe stanowisko, ale Pan Marcin póki co radzi sobie bardzo dobrze.

Wrzesień
Po bardzo dobrym meczu, fajnym dopingu kibiców, Broń zremisowałą 2:2 z Legią II Warszawa. Szkoda, bo prowadziłą już 2:0. Debiut w tym spotkaniu zanotował Jamajczyk, Xahne Reid…czyli Zenek.

Zarząd Broni uruchomił nową stronę oficjalną pod adresem bronradom.pl Z czasem będzie ona coraz bardziej aktualna, z korzyścią dla użytkownika.

Piłkarze Broni w centrum miasta, na rynku i na deptaku, promowali naszą akademię, zachęcając do wspólnych treningów

Broń zagrała świetny mecz w Sieradzu, ale za moment zaliczyła słabe spotkanie z Pilicą u siebie.

Październik
Od wygranej 4:0 nad Concordią nasza Broń zaczęła nowy miesiąc. Nasz zespół nie potrafił ustabilizować i podtrzymać formy. Wahania sprawiły, że po dobrych meczach, przychodziły bardzo słabe.

14 października w 80 rocznice pomordowania pracowników Fabryki Broni nie mogło pod pomnikiem zabraknąć piłkarzy, władz, trenerów naszego klubu

Mecz Broni z Jagiellonią II poprowadziła żeńska trójka sędziowska. Panie z wojewóztwa świętokrzyskiego bardzo dobrze poprowadziły zawody, ale Broń niestety przegrała po słabej grze.

Listopad
Końcówka rundy jesiennej to też szereg rozczarowań. Wysoka porażka w Grodzisku, wymęczona wygrana z Pelikanem, słąby mecz w Tomaszowie. W efekcie Broń zakończyła rundę na 12 miejscu. Znacznie poniżej oczekiwań. Oczywiście przy lepszej skuteczności, odrobinie szczęścia, niektóre mecze mogły się potoczyć lepiej, ale wynik jaki jest, każdy widzi.

Na koniec miesiąca trenerzy zorganizowali test – mecz dla młodzieży. W tym spotkaniu Broń pokonała Wisłę II Płock.

Grudzień
Michał Pulkowski pożegnał się z funkcją trenera w Broni.

Nowym szkoleniowcem naszej seniorskiej drużyny został Dominik Bednarczyk

Udane turnieje Broń Radom Cup. Nasza akademia organizowała imprezy wraz ze sponsorem tytularnym Grupą PGE

Oldboje Broni tradycyjnie spotkali się przed świętami, aby zagrać mecz. Padł wynik 9:9. Nie zabrakło życzeń i wspominek. Fajna tradycja Broniarska

PODOBNE WPISY